Zamieszkaj na większym, kredyt spłacisz po przeprowadzce

22.02.2013

Mijają lata – mieszkanie dawno kupione, wyremontowane, kredyt spłacany, rodzina się powiększa i w wymarzonym „M” robi się coraz ciaśniej. Pojawia się temat większego mieszkania, ale … np. ciąży wieloletni kredyt, który obniża zdolność. Jak zamieszkać na większym?

Jak wynika z analiz rynku nieruchomości, młodzi ludzie najczęściej poszukują mieszkań, których cena nie przekracza 280-330 tys. zł. Za tę sumę mogą kupić kawalerkę lub dwupokojowe mieszkanie - położone w dzielnicach odległych od centrum miasta. Pomimo tego, że coraz więcej muszą pożyczyć na własne lokum i coraz dłużej  spłacać zadłużenie, kredytto przeważnie jedyny sposób na sfinansowanie mieszkania dla młodych.

Tymczasem osoby chcące kupić swoje pierwsze mieszkanie poszukują zwykle niedużych lokali w dobrych cenach. Kupują je oczywiście na kredyt.  Mijają lata – mieszkanie dawno kupione, wyremontowane, kredyt spłacany, rodzina się powiększa i w wymarzonym „M” robi się coraz ciaśniej. Pojawia się temat większego mieszkania, ale … np. ciąży wieloletni kredyt, który obniża zdolność. Dlatego powstał program „Zamieszkaj na większym”, który przeznaczony jest dla osób już posiadających nieruchomość i chcących nabyć nowe, większe mieszkanie.

Mieszkanie

Zamieszkaj na większym

Programy typu „Zamieszkaj na większym” przeznaczone są dla osób kupujących mieszkanie na rynku pierwotnym, które posiadają własne mieszkanie i nie chcą spłacać rat kredytu na nowe lokum dopóki w nim nie zamieszkają. Program gwarantuje nabywcom całkowitą karencję w spłacie rat kapitałowych i odsetkowych do dnia wypłaty ostatniej transzy za nowe lokum. Spłacanie pozostałych rat za nowe mieszkanie klient zobligowany jest  kontynuować po zakończeniu karencji, czyli od dnia wpłaty ostatniej transzy za nowe mieszkanie. To oznacza, że do czasu przeprowadzki rata kredytu i rata odsetkowa wynoszą 0 zł.

Możliwość modyfikacji warunków spłaty kredytu na zakup nowego mieszkania istotnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa. Klienci mogą bez obaw o stabilność swojej sytuacji finansowej wybierać spośród szerokiej oferty nowych mieszkań w inwestycjach dewelopera, który bierze udział w programie. Uczestnictwo w programie „Zamieszkaj na większym” pozwala zwiększyć zdolność kredytową właścicieli mieszkania – liczy się ją bowiem dodając do dochodu 70% prognozy z wynajmu mieszkania, które aktualnie jest zamieszkiwane. Klient, który zdecyduje się skorzystać z tej oferty kredytu deklaruje, że swoje obecne mieszkanie wynajmie lub sprzeda, gdy zamieszka już w nowym lokalu mieszkalnym.

Przeprowadź się z ulgą

W zamian za karencję bank wymaga dodatkowego zabezpieczenia w postaci nieruchomości, którą klient planuje nabyć oraz wpisu do księgi wieczystej nieruchomości aktualnie posiadanej. Jeśli jednak nabywca będzie planował sprzedać aktualnie zajmowane mieszkanie – jego hipoteka zostanie zwolniona. Przystępując do programu klient będzie również zobligowany do wpłaty kaucji w wysokości 3 krotności raty kredytu. Nie poniesie jednak żadnych kosztów w przypadku zadeklarowania chęci szybszej spłaty kredytu.

Co ważne oprocentowanie kredytu jest zgodne ze stawkami kredytów mieszkaniowych, a ubezpieczenie pomostowe w okresie od wypłaty kredytu do momentu zabezpieczenia hipotecznego wynosi 1 % i zdejmowane jest po ustanowieniu hipoteki. Program „Zamieszkaj na większym” przyspiesza decyzję o zakupie nowego mieszkania zwiększając zdolność kredytową i pozwalając zachować płynność finansową Klienta. To również niezwykły komfort – raty za nowe mieszkanie Klient płaci dopiero wtedy, gdy już w nim zamieszka.

Zobacz również

Wchodzimy do naszego nowego lokum, a tam – puste ściany, szara wylewka na podłodze (ewentualnie gumolit), brak drzwi i oświetlenia. Ogromne pole do po...
15.02.2013

Masz pytania?

Zadzwoń, napisz.

Godziny otwarcia
pon - pt: 09:00 - 18:00

T: (12) 376-72-48
E: sprzedaz@taniemieszkania.pl


Biuro sprzedaży
Wawel Service
Plac Na Groblach 21
31-101 Kraków

Napisz do nas, odpowiemy
x