Balkon, taras czy ogródek

25.04.2013

Mieszkanie w mieście wcale nie oznacza, że piękno przyrody podziwiać musimy jedynie z okien. Oczywiście to, czy do naszego mieszkania przynależeć będzie balkon, taras czy ogród jest pochodną decyzji o poziomie, na którym zechcemy zamieszkać.

Ci, którzy decydują się na poziom najwyższy (poddasze) szukać mogą inwestycji, gdzie do mieszkań na najwyższej kondygnacji przynależą tarasy. Ci, którzy nie chcą wybierać między skrajnościami i  decydują się na jedno z pięter pomiędzy parterem, a poddaszem, będą musieli zadowolić się balkonem, zaś ci, którzy marzą o parterze, mogą z powodzeniem uprawiać swój własny ogródek. Jak się okazuje, każde z powyższych rozwiązań ma swoje zalety.

Taras to idealne miejsce na sobotnie śniadanie czy kolację pod gołym niebem. Można tutaj odpoczywać i urządzać przyjęcia. Latem może służyć jako dodatkowe pomieszczenie, poszerzające przestrzeń życiową domowników, a także świetna alternatywa dla ogrodu, do którego nawet nie trzeba schodzić po schodach. Zwolennicy opalania z pewnością wybiorą mieszkanie, do którego przynależy taras wyeksponowany od strony południowej lub południowo-zachodniej. Przeciwnicy kąpieli słonecznych, którzy latem na terasie szukać będą raczej ochłody, powinni wybrać mieszkanie z tarasem, zlokalizowanym od strony wschodniej lub północnej.

Balkon to idealne rozwiązanie dla tych, którzy mają własną działkę za miastem czy rodzinę na wsi. Zamiast namiastki własnej zieleni (w postaci małego ogródka czy tarasu) wolą korzystać z zalet otwartej przestrzeni rzadziej, ale w pełni.  Nie oznacza to jednak, że nie lubią zażyć świeżego powietrza na co dzień, ale do tego wystarczy im właśnie balkon. Nowoczesna zabudowa balkonów sprawia, że jest to miejsce, z którego można bez przeszkód obserwować otoczenie, nie będąc jednocześnie obserwowanym przez przechodniów czy pozostałych mieszkańców. Na balkonie można także posadzić swoje ulubione kwiaty czy niewymagające warzywa. Jeśli ma wystarczające rozmiary można tutaj także rozwiesić pościel czy rozłożyć leżak i czerpać radość z letniego słońca, bez konieczności opuszczania domu.

O zaletach własnego ogrodu nikogo przekonywać nie trzeba. Przebywanie na świeżym powietrzu uspokaja po stresującym dniu w pracy, stwarza idealne warunki zarówno do czynnego, jak i biernego wypoczynku. Latem możemy się tu także opalać, urządzać przyjęcia i spędzać czas z całą rodziną.

Bez względu na to, które rozwiązanie wyda się nam najbardziej korzystne, możemy go szukać w Willi Sowiniec na Woli Justowskiej, niespełna 2 km od Willi Decjusza. Zwolennikom własnego ogródka najbardziej spodobają się na pewno te, zlokalizowane na parterze, z dodatkową kondygnacją w przyziemiu oraz z własnym ogrodem do indywidualnego zagospodarowania i aranżacji. Swoją wyjątkowość Willa zawdzięcza właśnie wspaniałym ogrodom, zaprojektowanym w stylu japońskim. 

 

Zobacz również

Małe mieszkanie wcale nie oznacza, że musimy rezygnować z estetyki kosztem funkcjonalności. Wręcz przeciwnie! Mała przestrzeń skłania do kreatywności ...
19.04.2013

Masz pytania?

Zadzwoń, napisz.

Godziny otwarcia
pon - pt: 09:00 - 18:00

T: (12) 376-72-48
E: sprzedaz@taniemieszkania.pl


Biuro sprzedaży
Wawel Service
Plac Na Groblach 21
31-101 Kraków

Napisz do nas, odpowiemy
x