7 kroków do własnego lokum, czyli na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu transakcji życia?

28.06.2013

Jak wybrać odpowiedni dom lub mieszkanie, aby być zadowolonym i móc prowadzić w nim szczęśliwe życie? Każdy wie, że nie jest to łatwa decyzja, wręcz przeciwnie - spędza sen z powiek i burzy spokój. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu i otrzymać gwarancję zadowolenia - warto zapoznać się z naszym poradnikiem.

Mieszkanie to miejsce, w którym spędzamy ogromną część naszego życia, dlatego też musimy czuć się w nim dobrze. Nie możemy również zapominać o bezpieczeństwie, ale nie tylko tym, jakie bezpośrednio oddaje słowo „bezpieczeństwo”, ale też tym, związanym z kwestią dokonania przemyślanego zakupu własnego „M”, w okolicy gdzie będziemy mogli odetchnąć, sfinansowanego w sposób, który nie będzie dla nas problematyczny, urządzonego w pełni komfortowo i zabezpieczonego na przyszłość.

Krok 1: Lokalizacja, rodzaj zabudowy, wielkość, cena – określ swoje priorytety

Tak przełomową decyzję, jaką jest nabycie domu czy mieszkania trzeba podjąć rozważnie. Warto wcześniej zastanowić się, na czym nam najbardziej zależy, czyli sprecyzować swoje oczekiwania:

  • Czy dzielnica ma znaczenie?
  • Czy ważna jest dla nas bliskość strategicznych punktów takich, jak szkoła, przedszkole, ulubiony hipermarket, tereny zielone, miejsca rekreacji?
  • O jaką odległość i dostępność komunikacji miejskiej, natężenie ruchu, stopień bezpieczeństwa w danym miejscu nam chodzi?

Gdy odpowiemy sobie na pytania dotyczące lokalizacji, w następnej kolejności warto zwrócić uwagę na czynniki takie, jak: cena mieszkania, rodzaj zabudowy, standard, wielkość.

  • Czy myślimy o domu dla rodziny wielodzietnej lub wielopokoleniowej, czy raczej preferujemy niewielką przestrzeń?

Trzeba pamiętać o perspektywie przyszłości, realnie ocenić własne możliwości finansowe, uwzględniając możliwe do przewidzenia zmiany.

Na szczęście oferta na rynku jest różnorodna - zadowoli najbardziej wymagających klientów, zarówno tych, którym zależy na ekskluzywnym apartamencie w prestiżowej, rozwijającej się dzielnicy, na przykład w obrębie Parku Wyspiańskiego czy Woli Justowskiej oraz tych, którzy wolą tańsze, położone nieco dalej od centrum mieszkania, w okolicy Kurdwanowa oraz Klinów Borkowskich.

Krok 2: Znajdź nas! Różne sposoby kontaktu.

Zastanawiasz się jak trafić do specjalistów? Dróg jest kilka, wybierz tą, która najbardziej Ci odpowiada. Najprostszy sposób to nie wychodząc z domu sprawdzić wszystkie podstawowe informacje na stronie internetowej: http://taniemieszkania.pl/. Znajdziesz tu nie tylko dane o lokalizacji mieszkań i domów w Krakowie i okolicach, cenach czy metrażu, ale też dzięki innowacyjnej aplikacji “Wirtualny Dom” zobaczysz na własne oczy mieszkania i otoczenie o każdej porze dnia, z różnym natężeniem ruchu wokół. Możesz w ten sposób obejrzeć nie tylko gotowe budynki, ale również te, które są obecnie na etapie budowy. W razie potrzeby konsultanci czekają na telefony oraz maile, aby służyć pomocą w podjęciu najlepszej decyzji.

Wolisz bezpośredni kontakt z doradcą? Możesz odwiedzić główną siedzibę firmy na Placu na Groblach lub jedno z kilku stoisk informacyjno – sprzedażowych, rozlokowanych w pobliżu inwestycji. Punkty zazwyczaj czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Krok 3: Pomyśl, skąd wziąć finanse na własne „M”?

Niezwykle ważna sprawa: zaplanowanie budżetu i pozyskanie funduszy. Planujesz wziąć kredyt? Przerażają Cię formalności i załatwienia? My pomożemy również w tym umawiając spotkanie z niezależnym doradcą kredytowym, który przeprowadzi Cię przez cały, żmudny proces bankowy. Nasz konsultant dokładnie zapozna się z Twoją sytuacją i na tej podstawie przedstawi indywidualne propozycje kredytowe, porówna oferty, skompletuje niezbędne dokumenty. Będzie czuwać nad każdym etapem transakcji: od składania wniosku, przez podpisanie umowy, do spłacania rat.

Krok 4: Zamień stare na nowe!

Wprowadziliśmy szereg ułatwień dla klientów, którzy pragną przeprowadzić się ze starego mieszkania do nowego, wybranego z naszej oferty. Zapewniamy szybką i profesjonalną pomoc w zbyciu poprzedniej nieruchomości. Po zawarciu umowy rezerwacyjnej na nasze nowe mieszkanie można skorzystać z dodatkowych usług, podpisując umowę pośrednictwa w sprzedaży. Wówczas nasi doradcy zajmą się całym postępowaniem: od dokonania wyceny starego mieszkania, poprzez kontakt z kontrahentami, aż do finalizacji sprzedaży. Konsultanci pomagają zgromadzić niezbędne dokumenty, przygotowują oferty, a na specjalne życzenie Klientów towarzyszą przy oficjalnym oddaniu nieruchomości nowym właścicielom.

Skracamy czas oczekiwania na kontrahentów realizując szybką, bezpieczną transakcję. Wieloletnie doświadczenie to gwarancja rzetelności oraz najwyższej jakości usług.

Krok 5: Przejdźmy do transakcji

Gdy zdecydujesz się nabyć określone lokum możemy przejść do sedna sprawy, czyli transakcji. Jak to wygląda?

Transakcje można zrealizować zawierając jedną umowę końcową – ustalając wszystkie szczegóły lub dwie umowy: przedwstępną i przyrzeczoną, gdy pragnie się zarezerwować dane lokum, ale sfinalizować zakup w późniejszym czasie. Umowa przedwstępna wiąże się z zapłatą zadatku lub zaliczki w wysokości do 10 % oraz z określeniem warunków oraz daty zawarcia ostatecznej umowy.  W wyznaczonym terminie należy zawrzeć umowę przyrzeczoną – przeniesienia własności.

Umowy przedwstępna oraz właściwa są zawierane notarialnie, co daje gwarancję zabezpieczenia stron transakcji. Od lat współpracujemy z kancelariami notarialnymi więc  nasz Klient może skorzystać z usług odpowiedniego notariusza otrzymując korzystne, indywidualne rabaty.

Chcemy, aby nasi Klienci byli zadowoleni z dokonanego zakupu, dlatego jesteśmy otwarci na negocjacje, proponujemy atrakcyjne raty i udogodnienia. Wspólnie z Klientem ustalamy dogodny system płatności, aby zapewnić najlepsze warunki zakupu naszych nieruchomości.

Krok 6: Zadbaj o każdy szczegół, zaplanuj z nami wykończenie domu.

Służymy pomocą na każdym etapie transakcji, aż po samo wykończenie. Klienci, którzy zdecydowali się na zakup naszych nieruchomości mogą wpłynąć na wygląd własnego mieszkania, np. chociażby na rozmieszczenie ścian działowych. Oferujemy doradztwo utalentowanych architektów i dekoratorów wnętrz,  a także rabaty na wszelkie materiały związane z wykończeniem, wyposażeniem mieszkań od współpracujących z nami firm. Dodatkowym atutem jest fakt, iż owi specjaliści współpracują z nami od lat, doskonale znają każdą inwestycję, dzięki czemu z łatwością są w stanie zaproponować odpowiednie rozwiązania.

Pragniemy by każdy nasz Klient zamieszkał w domu swoich marzeń.

Krok 7: Zainwestuj w bezpieczeństwo!

Gdy przejdziesz przez powyższe kroki, nie pozostaje Ci nic innego, jak cieszyć się z własnej inwestycji. Zwróć jednak uwagę, iż nowe lokum warto ubezpieczyć, aby w razie nieprzewidzianych zdarzeń zapewnić sobie bezpieczeństwo. Korzystając z usług naszego doradcy kredytowego zaproponujemy Ci także najlepszą ofertę ubezpieczenia,  abyś w 100% był zadowolony i spokojny o własną nieruchomość.

„Myśli o działaniu męczą bardziej niż same działanie”, a to co na początku wydaje się skomplikowane, w gruncie rzeczy okazuje się łatwe. Postępując zgodnie z przedstawionymi siedmioma krokami - droga do zakupu własnego „M” będzie prosta i przyjemna.

Jeśli planujesz inwestycję w nieruchomości, nie zwlekaj dłużej. Zaufaj specjalistom i przekonaj się sam, że zakup mieszkania z nami daje niezmierzoną satysfakcję i gwarancję bezpieczeństwa!

Zobacz również

Pokój dla niemowlaka to miejsce, które powinno wyróżniać się nie tylko wyjątkową aranżacją wnętrza, ale również pełnić funkcję przytulnej sypialni, fu...
24.06.2013

Masz pytania?

Zadzwoń, napisz.

Godziny otwarcia
pon - pt: 09:00 - 18:00

T: (12) 376-72-48
E: sprzedaz@taniemieszkania.pl


Biuro sprzedaży
Wawel Service
Plac Na Groblach 21
31-101 Kraków

Napisz do nas, odpowiemy
x