Zamieszkać w energooszczędnym mieszkaniu?

07.08.2013

Dogodna lokalizacja, funkcjonalna architektura, przyjazne sąsiedztwo i pełno dobrej energii… Mieszkania energooszczędne to najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zależy na wysokim komforcie, świeżym powietrzu, a także - niższych kosztach zakupu i eksploatacji lokum.

Mieszkania pełne dobrej energii

Mieszkania w inwestycjach energooszczędnych poprzez zastosowane rozwiązania projektowe i techniczne mogą być eksploatowane przy mniejszym, niż w przypadku tradycyjnego budownictwa, zużyciu energii. Oznacza to nie tylko niższe miesięczne koszty ogrzewania lokalu i niskie straty energii cieplnej podczas jej wytwarzania i przesyłania, ale także - zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery. To ważny aspekt szczególnie dla tych, którzy dbają o środowisko i – własne zdrowie.

Ekonomiczne ogrzewanie zimą, komfortowe chłodzenie latem

W celu uzyskania jak najmniejszego poziomu zużycia energii w trakcie eksploatacji mieszkań stosuje się nowoczesne systemy energooszczędne oraz systemy instalacji wewnętrznych o podwyższonych parametrach energooszczędności np. system indywidualnej wentylacji mechanicznej z rekuperacją - "odzyskiem" ciepła.

Instalacja ta umożliwia odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz budynku. Dzięki temu zmniejsza zużycie energii potrzebnej do ogrzania mieszkania, a co za tym idzie również rachunki. System wentylacji gwarantuje nie tylko ekonomiczne ogrzewanie zimą, ale także komfortowe chłodzenie pomieszczeń latem.

Mieszkanie wolne od alergenów

Wentylacja mechaniczna dba  nie tylko o wymianę powietrza zmniejszając rachunki za ogrzewanie, ale również filtruje powietrze z niechcianych cząstek - zatrzymuje kurz, pyłki roślin i inne alergeny. Filtracja powietrza zapewnia doskonały mikroklimat wnętrz - mieszkańcy są wypoczęci, lepiej sypiają, są mniej podatni na stres i infekcje.

Podwyższona izolacja termiczna

Odpowiednia izolacja termiczna - to sposób na zabezpieczenie budynków przed stratą ciepła do otoczenia. W inwestycjach energooszczędnych mogą zostać zastosowane nowoczesne materiały, które gwarantują podwyższone parametry termoizolacyjne ścian zewnętrznych, dachu, balkonów oraz okien. Dzięki temu zmniejszymy do minimum mostki termiczne – miejsca, w których zachodzi największa utrata ciepła. Mniejsze straty ciepła oznaczają większe oszczędności na ogrzewaniu mieszkania!

Dopłata za oszczędność

Energooszczędność to nie tylko mniejsze zużycie energii, a co za tym idzie – mniejsze koszty eksploatacji mieszkania. Nowa inwestycja pozwala na oszczędność już na starcie. Dzięki temu, że budynki spełniają standardy energooszczędności, nabywcy otrzymują możliwość dopłaty do kredytu hipotecznego w ramach programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), co znacznie ułatwia zakup wymarzonego lokum.

Zamieszkaj energooszczędnie w Krakowie

Nowa inwestycja Wawel Service – zespół energooszczędnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Borkowskiej, Budynek B1 i B2, – to jedna z nielicznych, które umożliwiają nabywcom staranie się o dopłaty do kredytu hipotecznego, w ramach programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Poprzez zastosowane rozwiązania projektowe i techniczne mieszkania mogą być eksploatowane przy mniejszym, niż w przypadku tradycyjnego budownictwa, zużyciu energii.

Zobacz również

W czerwcu 2013 roku Komisja Nadzoru Finansowego przedstawiła zalecenia dotyczące dobrych praktyk banków przy udzielaniu kredytów hipotecznych. Jakie r...
22.07.2013

Masz pytania?

Zadzwoń, napisz.

Godziny otwarcia
pon - pt: 09:00 - 18:00

T: (12) 376-72-48
E: sprzedaz@taniemieszkania.pl


Biuro sprzedaży
Wawel Service
Plac Na Groblach 21
31-101 Kraków

Napisz do nas, odpowiemy
x