Kraków: Pierwszy w Polsce energooszczędny budynek wielorodzinny z dopłatami NFOŚiGW

05.12.2013

Wawel Service, jako pierwszy deweloper w Polsce, zaproponował swoim klientom energooszczędne mieszkania z dopłatą do kredytu hipotecznego w ramach programu NFOŚiGW.

Inwestycja usytuowana przy ul. Borkowskiej spełnia wymogi NFOŚiGW dla standardu NF40 - oznacza to, że nabywcy mieszkań mogą liczyć na 11 tys. zł bezzwrotnej dopłaty do kredytu hioptecznego. Po kredyty na kupno lokalu spełniającego wymogi programu nabywcy mogą zwrócić się do: BOŚ, Banku Polskiej Spółdzielczości, Deutsche Bank PBC i SGB-Bank. Oprócz Wawel Service na liście NFOŚiGW do tej pory znaleźli się: Diamond Properties Sp. z o. o.; BOX-HAUS oraz Inwestycje CL Sp. z o. o.

Budynki przy ul. Borkowskiej zostaną wyposażone w m.in. wysokosprawną kotłownię gazową kondensacyjną. W odróżnieniu od tradycyjnego kotła, technologia kondensacji pozwala pozyskać dodatkowe ciepło z uwalnianych do atmosfery spalin, które jest ponownie wykorzystane do ogrzewania. Uwzględniając ten fakt, kocioł kondensacyjny będzie oszczędniejszy od tradycyjnego o 15-30. Technologia ta cechuje się  wysoką niezawodnością i bezpieczeństwem produkcji ciepła.

Budynki w inwestycji zaprojektowane zostały w taki sposób, aby zachować ciągłość izolacji termicznej i wykluczyć mostki cieplne. W inwestycji zostanie zainstalowany system rekuperacji, który pozwala na odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz budynku. Oznacza to nie tylko mniejsze koszty utrzymania mieszkania, ale także większy komfort - zimą zapewnia tzw. „odzysk ciepła” a latem „odzysk chłodu”, zabezpieczając mieszkanie przed szybkim przegrzewaniem.

Budynki energooszczędne należą do domów z najwyższej półki pod względem jakości użytych materiałów i wykonania – mówi Bogusław Maciaś, prezes Wawel Service. - Inwestujemy w edukację naszych Klientów i walczymy z mitem, że budownictwo energooszczędne jest dużo droższe. Oczywiście czasem trzeba więcej zapłacić na starcie, ale w dość krótkim czasie użytkowania, w prawidłowo poprowadzonym rachunku ekonomicznym, mieszkanie energooszczędne okazuje się dużo tańsze, nie wspominając już o komforcie i zdrowiu mieszkańców – dodaje.

Zainteresowanie inwestycją jest spore, zwłaszcza że to kolejny etap rozbudowy, cieszącego się od lat dużą popularnością osiedla – Millenia Fort. Budowa została już rozpoczęta, a jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2014 roku lub I kwartał 2015 roku. Ceny za mieszkanie w inwestycji zaczynają się już od 4 799 za m2.

Więcej informacji: http://www.taniemieszkania.pl/oferta/pokaz/borkowska-b1

Zobacz również

Niezwykłe sąsiedztwo, ciekawa historia, wszechobecna sztuka i szczypta Japonii. A do tego wszystkiego możliwość zakupu mieszkania wraz z projektem, wy...
26.11.2013

Masz pytania?

Zadzwoń, napisz.

Godziny otwarcia
pon - pt: 09:00 - 18:00

T: (12) 376-72-48
E: sprzedaz@taniemieszkania.pl


Biuro sprzedaży
Wawel Service
Plac Na Groblach 21
31-101 Kraków

Napisz do nas, odpowiemy
x