MdM w Wawel Service nadal trwa!

22.03.2016

Mimo, że pula środków z programu Mieszkanie dla Młodych na 2016 rok została już wyczerpana – w Wawel Service nadal możesz kupić mieszkanie korzystając z MdM! Jak? To proste – wystarczy, że złożysz wniosek na dofinansowanie z puli na rok 2017 lub 2018. W Wawel Service ponad 90 proc. lokali dostępnych jest w ramach MdM, więc przed Wami naprawdę duży wybór! Wymarzone mieszkanie z łatwością wyberzesz w naszej wyszukiwarce mieszkań, która znajduje się tutaj. Jeżeli nie chcesz przespać swojej okazji na nowe mieszkanie – nie czekaj! Porozmawiaj z naszymi doradcami sprzedaży już teraz i zaaplikuj o dofinansowanie na swoje własne M.

Jak mówi Adrian Potoczek – dyrektor sprzedaży w Wawel Service „Wszyscy eksperci przewidywali, że środki na dopłaty w tym roku wyczerpią się najpewniej w kwietniu, jednak rzeczywistość przeszła najśmielsze oczekiwania. Co czeka więc potencjalnych nabywców? Zdecydowanie bardziej powinny martwić się osoby zainteresowane rynkiem wtórnym. Dopłata MdM jest wypłacana jako ostatnia część zapłaty za mieszkanie. Trudno więc oczekiwać, aby osoba prywatna sprzedająca mieszkanie np. w maju czy czerwcu chciała czekać na sfinalizowanie transakcji i otrzymanie zapłaty dopiero w 2017 roku. W większości przypadków nie uda się wynegocjować tak długich terminów, aby możliwe było wykorzystanie wolnych środków z puli przyszłorocznej. W znacznie lepszej sytuacji są osoby zainteresowane rynkiem pierwotnym. Deweloperzy są zdecydowanie bardziej elastyczni, skłonni do negocjacji i skorzy do przesunięcia terminu ostatniej wpłaty, co mogę potwierdzić na przykładzie Wawel Service. W naszej ofercie aż 90 procent wszystkich mieszkań dostępnych jest w ramach programu MdM, dlatego staramy się zapewnić tym klientom alternatywne rozwiązania i udogodnienia, które przyspieszą ich decyzję zakupową. Ponadto w naszym portfolio znajduje się wiele inwestycji, które zostaną oddane np. w połowie przyszłego roku, co umożliwia skorzystanie z puli dofinansowań na 2017 rok, a z tej zostało zarezerwowane niecałe 8 proc. Trzeba jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem roku 2017 lub 2018 wykorzystane może zostać tylko 50 proc. limitu. Może się zatem okazać, że w końcowych miesiącach bieżącego roku zostanie wstrzymane przyjmowanie wniosków także na przyszłe lata. Drugie 50 proc. będzie dostępne dopiero po rozpoczęciu roku 2017. Obecna sytuacja pokazuje jak bardzo polski rynek mieszkaniowy jest jeszcze nienasycony. Polacy coraz częściej decydują się na zakup własnego M, zamiast żyć w wynajmowanym lokalu, a program MdM znacząco im tę decyzję ułatwiał. Atrakcyjne dopłaty sięgające nawet 100 tysięcy złotych, to dla niektórych jedyna szansa na własne cztery kąty.”

Zobacz również

Już 27 i 28 lutego zapraszamy wszystkich na Targi Mieszkań i Domów w Krakowie! Obiecujemy jak zawsze niepowtarzalną atmosferę i wiele wiele cieka...
16.02.2016

Masz pytania?

Zadzwoń, napisz.

Godziny otwarcia
pon - pt: 09:00 - 18:00

T: (12) 376-72-48
E: sprzedaz@taniemieszkania.pl


Biuro sprzedaży
Wawel Service
Plac Na Groblach 21
31-101 Kraków

Napisz do nas, odpowiemy
x